8. ročník Salonu výjimečných hodinek SEW proběhl s rekordní návštěvností

25. 10. 2022

8. ročník Salonu výjimečných hodinek SEW proběhl s rekordní návštěvností

8. ročník Salonu výjimečných hodinek SEW proběhl s rekordní návštěvností

Téměř tři tisíce lidí poctilo svou návštěvou o právě uplynulém víkendu honosné prostory novorenesančního Paláce Žofín. Důvodem byl v pořadí již 8. ročník výstavy hodinek SEW, kde se prezentovalo hned 28 hodinářských značek z různých evropských zemí.

V pořadí již 8. ročník výstavy Salon Exceptional Watches přilákal rekordní množství návštěvníků. Téměř tři tisíce obdivovatelů hodinek se ve dvou dnech, konkrétně v pátek a sobotu 21. a 22, října, přišlo podívat do honosných prostorů Paláce Žofín. Ty obsadilo 28 hodinářských značek nesoucích poselství svých rodných zemí, ať už se jednalo o tradiční Švýcarsko, Japonsko či Německo, ale také Českou republiku nebo Slovensko a další.

Více jak tisícovka tikajících skvostů byla prezentována i v průběhu pátečního zcela vyprodaného společenského VIP večera. Ten poctilo kromě tradičních sběratelů a opravdových milovníků hodinek také relativně velké množství známých tváří, kteří do světa horologie toužily alespoň na chvilku nahlédnout.

Po náročném období protkaném karanténami a zákazy se nám daří navrátit zpět na úroveň, na níž jsme už jednou byli. Na výstavě jsme přivítali o sedm značek více než v minulém roce, a už nyní máme potvrzené další exkluzivní hodinářské brandy na rok příští,“ prozrazuje Jan Pokorný, ředitel výstavy SEW. „Pravda je taková, že letos mnoho hodinářských firem nemohlo vystavovat kvůli nedostatku vyrobených hodinek, neboť právě kvůli uplynulému období mají problém s dodávkami své produkce,“ dodává.

Rekordní návštěvnost tak stvrdila neochvějnou pozici výstavy, která je největší ve střední a východní Evropě. Její důležitost podtrhuje i fakt, že v jejím průběhu došlo hned k několika významným premiérám. V rámci oslav svých třiceti let odhalila francouzský značka Bell & Ross své první hodinky s in-house strojkem, dynamicky rostoucí švýcarský Norqain prezentoval své ultralehké Wild ONE z nově vyvinutého kompozitu uhlíku a blýskla se i česko-švýcarská Chronotechna, která představila svého nového ambasadora Marka Holečka a spolu s ním speciální edici hodinek SeaQuest Dive Nanga Parbat s číselníkem z broušeného titanu. Svou českou premiérou překvapila i expozice extrémně vzácných počinů japonského giganta G-Shock, ale také hodinky Hemingway od kubánskými kořeny pyšnící se značky Cuervo y Sobrinos. Je to navíc historicky poprvé, co se na číselníku hodinek jméno slavného spisovatele objevuje.

Nechyběly samozřejmě luxusní značky s celosvětovým renomé, ať už je řeč o rodinou vlastněné ikoně Chopard či dalších značkách, jakými je Zenith, Bell&Ross, Sinn, Ball, Czapek Genève, Doxa, Perrelet, Maurice Lacroix nebo třeba Raymond Weil.

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos proběhla pod jménem „Watch of the year“ volba nejlepších hodinek roku, o nichž rozhodovaly hlasy návštěvníků, jichž se sešlo něco málo přes dva tisíce. Absolutním vítězem se stala letošní novinka manufaktury Zenith ze švýcarského Le Locle, a to konkrétně ocelový model Defy Skyline s modrým číselníkem.  Zařadí se tak na čestné místo po boku manufaktur Omega, Czapek Genève, IWC, H. Moser&Cie., Schaumburg Watch či Molnar Fabry z předchozích let.

Vrátit se zpět do novinek